up
up

Kanalizacija


                                                 

                               

    HT+                       KG              MagnaCor              Skolan                     SC                   DR               Septikai  


                  

      Sifonai               Vožtuvai        Lietaus trapai       Dušo trapai       Dizaino trapai    Lietaus nuotekos   Siurbliai


Sistema "HTplus" pagaminta iš polipropileno ir natūralių medžiagų. Karščiui atsparus polimeras, labai atsparus agresyvioms cheminėms medžiagoms  aukštai ir žemai temperatūrai. Vamzdžiai ir jungiamosios detalės turi atlaikyti nuolatinio karšto vandens poveikį, todėl yra dažnai naudojamos namų ūkiuose.

Sistemos "HTplus" savybės:
• Vamzdžiai ir fasoninės dalys yra pagamintos iš vieno sluoksnės sienelės naudojant naujausias technologijas.
• Triukšmo mažinimas - testas pagal DIN 12.056 ir DIN EN 1986-100 parodė, kad išmatuotas triukšmo lygis neviršija 26dB (A).
• Didelis tikslumas - vamzdžių ir jungiamųjų detalių lygus paviršius neleidžia atliekoms prilipti prie sienos.
• Paprastas ir patikimas jungimas.
• Paprastas ir greitas montavimas - mažas svoris.
• Platus vamzdžių ir jungiamųjų detalių pasirinkimas,  kurių skersmuo nuo 32 mm iki 160 mm.


Silent kanalizacijos sistēma Skolan-dB - Aukštos kokybės vamzdžiai gaminami iš polipropileno, sutvirtintas mineralinio pluošto.
Dėl neįprastai didelio triukšmo mažinimo galimybes, sistema Skolan-dB plačiai naudojami patalpų, kuriose egzistuoja padidinti reikalavimai garso izoliacijai.
Vamzdžiai ir jungiamosios detalės Skolan-dB gaminami nuo 58mm iki 160mm skersmens.

KG - išorės drenažo sistemos vamzdžiai ir jungiamosios detalės atitinka techninių standartų EN 13.476-2 IS EN1401-1. KG sistema naudojama buitinių ir pramoninių nuotekų ir lietaus vandens drenažui. KG sistema pasižymi dideliu tankiu, aukštu cheminiu patvarumu ir lygiu paviršiumi.
Šie vamzdžiai gaminami trijų stiprumo klasių: SN 2, SN 4, SN8.
Vamzdžiai ir jungiamosios detalės KG gaminamos nuo 110 iki 500mm.

MAGNACOR vamzdžiai ir jungiamosios detalės naudojamos nuotekų sistemoms, jis yra pagamintas iš polipropileno (PP), kuri atitinka techninius standartus EN 13.476-3. Sistemos elementai yra dviejų sluoksnių, sienos struktūrą išlaiko aukštą apskritiminį standumą (8 kN / m), o svoris yra žymiai mažesnis nei drenažo elemento PVC (PVC-U).
Sistemos MAGNACOR naudojamos santechnikos tinkluose, lietaus tinkluose, pralaidoms po keliais.
Vamzdžiai ir jungiamosios detalės MAGNACOR gaminami iš 200mm iki 600 mm.

Tradicinės septikų sistemos

Septikas karterio vieno ar kelių skyrių (paprastai trys), per kurias nuotekos teka pro Važiavimo greitis sulėtėjo. Gravity nuotekų sunkiųjų organinių ir neorganinių dalelių nuosėdų.Pirmasis skyrius - daugiau antrasis - mažiau, trečiais metais - mažiausiai. Tačiau išgyvena visus septikas skyrių, iš dalies išvalytas nuotekas lieka sustabdytas vandens storymėje ir plaukiojantieji teršalų daleles, kurios sudaro 40-50% viso nuotekų tarša. Taigi sepsinis nuotekų valymo efektyvumas yra 50-60%, ir tai yra ne pakankamai, kad būtų leista be jokių papildomų valymo nuotekos išleidžiamos į aplinką.Pastaruoju metu rinkoje siūlomas gana didelis spektras tiek vietinių, tiek užsienio gamintojų mažo našumo nuotekų valymo įrenginių. Tokiu atveju būsimas valymo įrenginio turėtojas susiduria su dilema, kurio gamintojo ir kokį nuotekų valymo įrenginį pasirinkti. Paprastai, mažam nuotekų kiekiui valyti, taikomi dvejopo tipo valymo įrenginiai: aeraciniai įrenginiai ir anaerobiniai įrenginiai - septikai. Štai ir iškyla klausimas: kurį iš šių įrenginių pasirinkti?
Kiekvienas iš paminėtų įrenginių turi savų privalumų ir trūkumų. Todėl vartotojams teikiant skirtingo veikimo principo nuotekų valymo įrenginius, negalime teikti visiškos pirmenybės kuriam nors iš paminėtų valymo būdų. Sprendžiant šį klausimą būsimam įrenginio turėtojui reikia atlikti kruopštų rinkoje siūlomų valymo įrenginių techninį ir ekonominį palyginimą.

Įdomu tai, kad kalbant apie buitinių nuotekų tvarkymą, vis dar renkamasi „trijų šulinių" sistemos arba nuotekų kaupyklos. Jei kalbėti apie nuotekų kaupyklas, tai ekonominis balansas čia paprastas, kiek sunaudoto vandens pateko į nuotekas, tokį kiekį teks ir šalinti. Kas dėl senolių palikimo „trijų šulinių", tai jokiame aplinkosauginiame normatyviniame dokumente neminima apie tokios nuotekų valymo sistemos projektavimo galimybę. Tai vertinimas iš teisinės pusės. Bet kalbant apie tokią nuotekų valymo sistemą negalima pamiršti ir žmogiškojo faktoriaus, tai, kad nutekamieji vandenys neatitinka aplinkosauginių reikalavimų ir negali būti išleidžiami į atvirus vandens telkinius.


Biologinio valymo įrenginiai

Buitinių nuotekų valymo įrenginiai montuojami ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų kanalizacijos tinklų. Į įrenginį turi patekti buitinės arba joms artimos nuotekos iš vonios, virtuvės, tualetų, bei kitų panašios paskirties patalpų. Negali patekti paviršinės nuotekos nuo stogų, kiemų, garažų ir kitų nebuitinės paskirties patalpų, vanduo iš baseinų ar kitokių didesnių už 1 m3 talpyklų, cheminės medžiagos, kurių patekimas į kanalizacijos sistemas nenumatytas pagal jų naudojimo paskirtį (naftos produktai, agrochemija, ir panašiai). Buitinių nuotekų valymo įrenginiuose išvalytas vanduo gali būti infiltruojamas į gruntą (per infiltracijos šulinius, filtracijos laukus), nuvedamas į pakelės, melioracijos griovius, išleidžiamas į atvirus vandens telkinius, bei naudojamas antriniam panaudojimui.

Šis nuotekų valymo įrenginys ypatingos eksploatacijos nereikalauja, pakanka 1-4 kartus per metus, priklausomai nuo įrenginio našumo, išvežti  dumblą susikaupusį antrinio nusodintuvo dugne. Įrenginiui po dumblo ištraukimo pilnai funkcionuoti pakanka dumblo, likusio ant bioįkrovos. Dumblo šalinimas atliekamas per aptarnavimo liuko angą. Pirmiausia išjungiama orapūtė, tada atidarius liuko dangtį, reikia atjungti oro tiekimo vamzdį ir jį ištraukti, o dumblas ištraukiamas asenizacinės mašinos pagalba. Be technologinės eksploatacijos, būtini ir periodiniai profilaktiniai nuotekų tvarkymo sistemos darbo patikrinimai (orapūčių, aeracinės sistemos darbo patikrinimas ir pan.). Šių patikrinimų intervalai gali svyruoti nuo 1 iki 4 kartų per mėnesį.